Seurakuntamme työntekijät

 

Kirkkoherra

Outi Niiniaho puh. 044 788 1155

(vapaapäivät ma-ti)

 

Seurakuntapastori

Jarno Johansson p. 050 525 1420 jarno.johansson@evl.fi

(vapaapäivät to-pe)

 

Kanttori

Anna Välimäki p. 050 3657852 anna.k.valimaki@evl.fi

( kanttori Hannu Hiltula on virkavapaalla 1.8.2020 - 31.7.2021.)

 

Diakonissa

Marja Laihi p. 044 4315 350 marja.laihi@evl.fi

Vastaanotto sopimuksen mukaan.

(Hanna Rinne on virkavapaalla 1.9.2020 - 18.11.2021.)

 

Nuorisotyönohjaaja

Outi Urhonen p. 050 355 1360 outi.urhonen@evl.fi

 

Päiväkerhonohjaaja

Tuula Laaksonen p. 050 598 0825 tuula.laaksonen@evl.fi

 

Iltapäiväkerhonohjaaja (vanha pappila)

Nina Aalto p. 050 302 8859 nina.aalto@evl.fi

 

Iltapäiväkerhonohjaaja (vanha pappila)

Heli Palmunen p. 050 302 8859 heli.palmunen@evl.fi

 

Iltapäiväkerhonohjaaja (Arkki)

Taru Koiranen p. 050 588 0692 taru.koiranen@evl.fi

 

Iltapäiväkerhonohjaaja (Arkki)

Heli Nieminen p. 050 588 0692 heli.t.nieminen@evl.fi

 

Suntio

Jari Isoniemi p. 050 565 1940 jari.isoniemi@evl.fi

 

Seurakuntapuutarhuri

Anni-Kaisa Saarela p. 050 565 1941 anni-kaisa.saarela@evl.fi

 

Talouspäällikkö

Sari Laaksonen p. 044 431 8673 sari.laaksonen@evl.fi

Tila- ja toimitusvarauksista voi sopia myös talouspäällikön kanssa.